Nauka jazdy po łuku

nauka jazdyPodczas egzaminu praktycznego pokonanie łuku dla niektórych kursantów stanowi dużą trudność. Ileż to razy widzimy najechaną linię lub słupek. Celem naszej szkoły jazdy jest przekazanie uczestnikom kursu jazdy, iż cofając na łuku, nie należy pokonywać go w sposób instrumentalny lecz wykorzystując boczne lusterka pojazdu kontrolować tor jazdy utrzymując odpowiednie odległości od słupków i od linii.

 

Jazda taka, przy zachowaniu niewielkiej prędkości pojazdu, ma na celu utrzymywanie odpowiedniej odległości od “przeszkód” na łuku jakimi są słupki i linie. Podczas cofania na łuku należy szczególnie obserwować prawe lusterko i zachowywać bezpieczną odległość od prawych czyli wewnętrznych słupków. Natomiast po pokonaniu łuku i wyprostowaniu kierownicy wykorzystując oba lusterka należy utrzymywać równą odległość od obu linii. Technika taka jest szczególnie przydatna w ruchu drogowym podczas cofania przy parkowaniu.

Nauka jazdy po łuku w naszej szkole jazdy OSK Lider Poznań opiera się na wykorzystaniu powyższej techniki jazdy. Instruktorzy naszej szkoły jazdy podczas szkolenia praktycznego kursu jazdy starają się dokładnie i precyzyjnie wyjaśniać zasady jego pokonywania. Z nami pokonasz jazdę po łuku i zdasz egzamin na swoje wymarzone prawo jazdy.